Turniej HELIOS CUP 2015 Ustronie Morskie

Słońce, kort tenisowy, basen, sportowa rywalizacja i wakacyjny nastrój – w takim klimacie odbył się 08 Sierpnia 2015r. „IV wakacyjny rodzinnego  turnieju tenisa ziemnego” – HELIOS CUP 2015 Ustronie Morskie.                                                                                                                    Jak corocznie nasz turniej odbył się w środku sezonu wakacyjnego w Ustroniu Morskim co gwarantowało znakomita frekwencję i pogodę. Korty tenisowe Centrum Sportowo-Rekreacyjnego HELIOS zapełniły się zawodnikami, kibicami i rodzinami, które brały udział w zabawie. Dodatkową frekwencję stanowili wczasowicze kąpiacy się na basenie położonym bezpośrednio przy kortach.

Formuła turnieju przewidywała rywalizację singlową w kategorii Open, ale również przewidziane zostały elementy tenisowe dla dzieci i kibiców. Najmłodsi uczestnicy mogli wziaść udział w grach mini tenisa promujących tenis a kibice i zawodnicy w ramach rozgrzewki chętnie uczestniczyli w zajęciach Cardio Tenisa. Jest to nowa forma zajęć rekreacji tenisowej, która łaczy w sobie elementy fitness, tenisa i dobrej zabawy przy rytmicznej muzyce.

Po tych elementach nastąpiła weryfikacja i losowanie zawodników oraz ich rozstawienie w drabince turniejowej. Wśród wszystkich zawodników którzy zgłosili się do turnieju byli zarówno kompletni amatorzy jak i zawodnicy z doświadczeniem i umiejętnościami tenisowymi. Turniej rozgrywany był systemem pucharowym i to zarówno w turnieju głównym jak i pocieszenia. W całym turnieju udział wzieło 16 zawodników i zawodniczek w rozpiętości wiekowej od 11 do 54 lat – choć chętnych do rywalizacji było wiecej. I już po meczach pierwszej rundy nastąpił naturalny podział na zawodników walczących w turnieju głównym i tych w turnieju pocieszenia. I tak w turnieju głównym po fascynującym dwusetowym meczu jekiego te korty jeszcze nie widziały wygrał 36 letni zawodnik z Wałcza – Robert Pacyk. Pokonał on 18 letniego Jana Wilka, którego wspierała licznie zgromadzona rodzina. W turnieju pocieszenia zwycięstwo odniósł 11 letni Zachariasz Rytelewski trenujący na co dzień w Poznaniu.

Każdy mecz rozgrywany był w atmosferze  pikniku, letniego wypoczynku i uśmiechu. Były tez łzy, ale łzy szczęścia, od promieni słonecznych i sportowego potu. Za każdym razem pot i łzy można było opłukać w dostępnym basenie z którego wszyscy uczestnicy chetnie korzystali.    

Podziękowania należa się również wszystkim sponsorom naszego turnieju: firmie Babolat, Hotel Skal **** Ustronie Morskie, firmie RiS Kołobrzeg, smażalnie ryb Delfinek Ustronie Morskie, salon optyczny Progres Kołobrzeg oraz za organizacje i patronat dla Akademii Sportu i Rekreacji Kołobrzeg oraz Polski Zwiazek Tenisowy.