III kołobrzeski turniej promujący Tenis Ziemny dla dzieci

Zapraszamy wszystkie dzieci od 5 roku życia na III Turniej i zabawę tenisową z rakietą w ręku dla najmłodszych. Celem turnieju jest przede wszystkim popularyzacja i edukacja tenisowa oraz zachęcenie dzieci do rozpoczęcia nauki i przygody tenisowej w szkółce. W trakcie trwania turnieju dzieci i rodzice będą mogli sprawdzić się tenisowo i zapisać się do sekcji tenisowej, która prowadzi aktualnie nabór dzieci w kategoriach zgodnych z programem Tenis 10 Polskiego Związku Tenisowego http://tenis10.pzt.pl/1_98/o-programie.aspx , tj.:

- kategoria niebieska 5-6 lat;

- kategoria czerwona 7-8 lat;

- kategoria pomarańczowa do 9 lat;

- kategoria zielona do 10 lat;

- kategoria żółta powyżej 10 lat;

Przewidziane są zabawy i rywalizacje dla dzieci niegrających od 5 roku życia w formule zabawowej oraz rywalizacja dzieci, które już trenują. Scenariusz turnieju przewiduje:

10.00 – przywitanie uczestników i rozpoczęcie;

10.00 – zabawy tenisowe dla dzieci niegrających w kategorii wiekowej od 5 lat w wybranych konkurencjach sprawnościowych;

11.00 – zwycięska grupa zabaw tenisowych rozpoczyna gry w kategorii czerwonej, pozostała część dzieci niegrających uczestniczy w Talentiadzie tenisowej o wyłonienie zwycięzcy;

10.00 – równolegle na drugim korcie tenisowym przewidziane są rozgrywki w kategorii zielonej i żółtej (od 10 lat) dzieci grających.

 

Całość zabawy odbędzie się na zakrytych kortach tenisowych w Kołobrzegu przy ul.Sikorskiego 1 w Sobotnie przedpołudnie 27 Lutego 2016r. w godzinach 10.00 – 14.00. Przewidziany jest również udział rodziców w nowej formie zajęć tenisowych – Cardio Tennis.

Na każde dziecko czaka pamiątkowy dyplom uczestnictwa a dla najlepszych puchary, medale i atrakcyjne nagrody ufundowane przez głównych sponsorów wspierających tenis ziemny:

- Hotel SKAL**** Ustronie Morskie,

- Centrum Sportu i Rekreacji HELIOS Ustronie Morskie,

- Auto Centrum JACEX

- RiS Reklamy i Dekoracje.

Wpisowe dla dzieci biorących udział w naszej zabawie wynosi 25.00zł.

Wszelkie informacje można uzyskać pod nr telefonu:

696154907 Piotr Mikulski,

600127413 Aleksandra Kasprzak

Zapisy przyjmowane są do dnia 26.02.2016r. w celu organizacyjnego przygotowania rozgrywek. Przewidujemy ograniczona ilość uczestników biorących udział w rozgrywkach, co wynika z możliwych do dyspozycji tylko dwóch zakrytych kortów. Nie mniej jednak wszyscy którzy przybędą na korty w tym dniu będą mogli zasmakować tenisowego klimatu.

Zapraszamy serdecznie, bo tenis jest

łatwy, zdrowy i dostępny dla każdego…..