HELIOS CUP 2016

Wiatr, chmury na przemian ze słońcem i gorąca sportowa rywalizacja – w takim klimacie odbył się w Niedzielę 07 Sierpnia 2016r.

                          „V wakacyjny turniej tenisa ziemnego” – HELIOS CUP 2016

Frekwencja jak co roku dopisała na tyle mocno, że chętnych do gry było więcej niż miejsc. Pogoda do końca trzymała w niepewności, zmuszając wszystkich do zadawania pytania: „…odbędzie się turniej czy nie?”. Odbył się i to jeszcze na wyższym od ubiegłorocznego poziomie sportowym, organizacyjnym jak i jakości nagród. Formuła zawodów przewidywała udział zawodników w przedziale wiekowym od 15 do 90 - i prawie tak też było. Na korcie rywalizowali ze sobą 15 – latkowie i zgoła 70-letni Pan Jerzy MACIĄG, który jako najstarszy uczestnik w historii naszego turnieju pokazał wszystkim zgromadzonym „starą, dobra szkołę tenisa”. Dał tym samym przykład, iż tenis jest sportem, który można uprawiać w każdym wieku.

Turniej rozgrywany był systemem pucharowym i to zarówno w turnieju głównym jak i pocieszenia. W całym turnieju udział wzięło 20 zawodników i zawodniczek – choć chętnych do rywalizacji było więcej. I już po meczach pierwszej rundy nastąpił naturalny podział na zawodników walczących w turnieju głównym i tych w turnieju pocieszenia. I tak w turnieju głównym po rewelacyjnym dwu setowym meczu wygrał 20 letni zawodnik z Koszalina – Mateusz GORT. Pokonał on drugiego przedstawiciela Koszalina – Roberta MAKIEWICZA. W turnieju pocieszenia zwycięstwo odniósł Mieczysław WIZERT z Kołobrzegu, zajmując tym samym trzecie miejsce w całym turnieju.

Każdy mecz rozgrywany był w atmosferze  pikniku, letniego wypoczynku i uśmiechu - choć dało się zauważyć zawziętą i zdrową sportową rywalizacją. To tylko potwierdza naszą obserwacje, iż forma i wakacyjny czas, organizacja oraz nagrody w turnieju powodują że udział w nim biorą coraz lepiej grający zawodnicy.

Podziękowania należą się również wszystkim sponsorom turnieju za sportowe wsparcie i ufundowane nagrody: